Przejdź do treści

Leczenie kanałowe

Czym jest leczenie kanałowe? Na czym polega? Kiedy się je wykonuje?
Leczenie kanałowe jest zabiegiem pozwalającym na zachowanie własnego zęba przez kolejne lata. Polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba, zdezynfekowaniu ich i wypełnieniu odpowiednim materiałem.
Leczenie kanałowe wykonuje się przede wszystkim, gdy miazga znajduje się w stanie nieodwracalnego zaawansowanego zapalenia, jak również u pacjentów z martwicą miazgi spowodowanej np. urazem mechanicznym zęba, a także jako alternatywę wobec ekstrakcji w przypadku zgorzeli miazgi lub zapalenia tkanek okołowierzchołkowych.
Nasz gabinet oferuje najnowszy sprzęt oraz materiały, które są zgodne z najwyższymi standardami, a tylko takie są warunkiem prawidłowego i skutecznego leczenia kanałowego.
Radiowizjografia- umożliwia nam przeprowadzenie prawidłowej diagnozy poprzez wykonanie i natychmiastowe wyświetlenie zdjęcia na ekranie komputera.
Mikroskop- niezbędny do przeprowadzenia skutecznego leczenia. Dzięki powiększeniu jesteśmy w stanie odnaleźć i prawidłowo przeleczyć wszystkie kanały.
Reciproc VDW Gold- najnowszy system maszynowy NiTi pozwala na bezpieczne opracowanie kanału korzeniowego tylko jednym pilnikiem. System ten został stworzony na postawie wieloletnich badań klinicznych z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie materiałów. Rewolucyjna metoda pracy z zastosowaniem ruchu oscylacyjnego pozwala na efektywne leczenie.
Calamus- umożliwiający szczelne wypełnienie gutaperką na ciepło.
Leczenie kanałowe wcale nie musi kojarzyć się z bólem, wieloseansowym leczeniem i trudnym gojeniem! W naszym gabinecie zabieg przeprowadzany jest bezboleśnie i jeśli tylko to możliwe na jednej wizycie, co jest warunkiem szybkiego i skutecznego gojenia.

Zadzwoń teraz

KONTAKT

Logo kontakt

Katarzyna i Łukasz Pluta Spółka Cywilna

ul. Broniewskiego 29c

43-300 Bielsko - Biała

Nip: 9372537557

mBank 08 1140 2017 0000 4502 0701 6175

tel. 33 8159101, 531 883 123, 602 346 487

e-mail: med.dent.bb@gmail.com

 

Poniedziałek, Środa, Czwartek: 9.00-20.00

Wtorek, Piątek: 9.00-18.00

Dentysta - Stomatolog, Chirurg

 

Polityka prywatności - w zakładce "o nas".

 

(C) 2021 Med-Dent - Bielsko-Biała
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Plików Cookies Zamknij